اخذ ویزای توریستی کانادا یکی از بهترین فرصت ها برای سفر به کانادا میباشد. با توجه به شرایط کشورهای دیگر برای اخذ ویزا، کانادا همیشه یکی از بهترین مقاصد برای توریست های ایرانی بوده که برای اخذ ویزای توریستی کانادا روش های مختلفی وجود دارد. شما برای انتخاب بهترین روش دریافت ویزای توریستی کانادا باید درباره تمام روش های اخذ ویزای کانادا اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را با توجه به شرایط خودتان بگیرید. تیم ما در این زمینه تمام تلاش خود را میکند که شما را با تمامی روش های اخذ ویزای کانادا آشنا کرده و در تصمیم گیری به شما کمک کند.

 

روش های اخذ ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان مراحل دشواری در مقایسه با دیگر کشور ها ندارد و از روش های مختلفی میتوان جهت دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کرد. به طور کلی ویزای گردشگری یا ویزای توریستی کانادا در دو گروه طبقه بندی می شوند که در ادامه شما را با آنها آشنا میکنیم:

 

۱.ویزای توریستی یک بار ورود کانادا یا ویزای توریستی سینگل کانادا

دارندگان ویزای توریستی سینگل کانادا تنها یک بار اجازه ورود به کشور کانادا از طریق این نوع ویزا را دارند و پس از این که صاحب ویزای توریستی سینگل کانادا کشور کانادا را ترک کند دیگر اجازه استفاده از آن ویزا را برای ورود به کشور کانادا ندارد و برای اینکه مجدد بتواند به کشور کانادا وارد شود باید دوباره درخواست ویزای توریستی کانادا و یا اقامت کانادا کند تا مجدد بتواند با ویزای جدید خود وارد کشور کانادا شود. اگر گردشگر بخواهد به کشورهای ایالت متحده آمریکا سفر کند برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

 

۲.ویزای توریستی چند بار ورود کانادا یا ویزای توریستی مولتی کانادا

دارندگان ویزای توریستی مولتی کانادا اجازه ورود به این کشور را به صورت نامحدود تا پایین مدت زمان پاسپورت متقاضی دارند. دارندگان این نوع ویزای کانادا با هر بار ورود به کشور کانادا، میتوانند تا ۶ ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند.

نکته: ویزای توریستی مولتی کانادا، تا یک ماه پیش از اتمام تاریخ پاسپورت متقاضی، باطل میشود.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا شما باید به مدارکی که توسط سفارت کانادا تعیین شده است دقت داشته باشید و اگر مدارک و شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا را نداشته باشید، توسط سفارت کانادا ریجکت می‌شود. توجه داشته باشید که این مدارک توسط سفارت کانادا تعیین می‌شود و دیگر اشخاص با که با عناوین مختلف در حال فعالیت در حوزه مهاجرت می‌باشند در تعیین کردن این مدارک نقشی ندارند.

 

۱.داشتن پاسپورت معتبر

۲.برخورداری از سلامت ذهنی و جسمی کامل

۳.برنامه ریزی برای داشتن قصد اقامت محدود در کانادا

۴.داشتن قصد خروج از کانادا پس از پایان بازدید از مناطق موردنظر

۵.داشتن منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های مورد نیاز اقامت در کشور کانادا

۶.شما در مدت زمان حضور خود در کانادا نباید به دنبال کار و استخدامی باشید

۷.شما نباید هیچ گونه سوء پیشینه کیفری داشته باشید

۸.در مدت زمان حضور شما در کشور کانادا هیچ یک از اعمال و اقدامات شما نباید تهدیدی برای امنیت ملی این کشور شود

۹.در طول مدت زمانی که شما در کانادا اقامت دارید نباید قوانین این کشور را نقض کنید

 

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

اولین مرحله پیش از اقدام به درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا کسب اطمینان از داشتن مدارک کامل برای دریافت ویزای توریستی کانادا می‌باشد. ما در موسسه مهاجرتی ملک گلوبال تمام تلاش خود مبنی بر آگاه سازی شما دوستداران مهاجرت از انواع روش های مهاجرت به کشور های مختلف را میکنیم و در ادامه شما را با مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا آشنا میکنیم تا شما در این زمینه اطلاعات کامل داشته باشید.

 

ارائه درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا

تعیین نحوه ارائه درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا

شما برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توانید به دو روش که در ادامه کامل برای شما توضیح داده شده اقدام کنید:

 

درخواست کاغذی ویزای توریستی

۱.ارائه درخواست کاغذی ویزای توریستی کانادا

شما باید برای ارائه درخواست کاغذی اخذ ویزای توریستی کانادا باید مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به همراه مبلغ درخواستی آن را به یکی از دفاتر وک که در کشور های همسایه هستند ارائه کنید. در روش درخواست کاغذی شما در همان زمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز تکمیل میکنید.

 

درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا

۲.ارائه درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا

برای ارائه درخواست آنلاین اخذ ویزای توریستی کانادا شما به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین جهت ایجاد کپی‌های الکترونیکی از اسناد نیاز دارید. در روش درخواست آنلاین دریافت ویزای توریستی کانادا شما مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می‌کنید.

 

مدارک ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا، شما به مدارکی نیاز دارید تا بتوانید درخواست خود را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز:

 • کارت ملی
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج
 • ارائه یک سند ملکی
 • ترجمه مدارک شغلی
 • دانشجویان و دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند.
 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ که اخیراً گرفته شده باشد.
 • ارائه نامه مهر شده جهت اثبات تمکن مالی به زبان انگلیسی.
 • پرینت گردش حساب ۶ ماه اخیر.
 • سوابق بیمه تأمین اجتماعی.
 • اجازه خروج برای فرزندان زیر ۱۸ سال.
 • گذرنامه ی دارای یکسال اعتبار و همچنین پاسپورت‌های قبلی که دارای مهر ویزا هستند(برای دریافت ویزا مفید هست)
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا. نکته: فرم درخواست ویزای توریستی کانادا برای هر نفر به صورت مجزا میباشد.

 

نکات ویزای کانادا

نکات اخذ ویزای توریستی کانادا

 • متقاضی اخذ ویزای توریستی کانادا باید قادر باشد تا تمام هزینه‌های مورد نظر را بر حسب دلار کانادا پرداخت کند.
 • اعضای خانواده باید به طور همزمان و در یک مکان درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای توریستی کانادا را ارائه دهند.
 • فرزندان نیز به عنوان افراد وابسته به والدین باید تمام شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا را داشته باشند. سن وابستگی فرزندان از ۱۹ سالگی به ۲۲ سالگی تغییر یافته است.
 • شهروندان تعدادی از سرزمین‌ها و کشورها برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید اطلاعات هویتی ‌خود را نیز ارائه دهند این اطلاعات شامل اثر انگشت و عکس متقاضی می‌باشد.

 

سوالات متداول درخواست ویزای کانادا

سوالات متداول اخذ ویزای توریستی کانادا

 • تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا چه مدت طول می‌کشد؟

تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا، بسته به زمان آپلود مدارک و پرداخت هزینه‌های انگشت نگاری و بررسی مدارک توسط متقاضی و یا عامل ویزای توریستی کانادا می‌باشد و نمی‌توان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد.

 • آیا تمدید ویزای توریستی کانادا امکان پذیر است؟

به طور کلی باید گفت که تمدید ویزای توریستی کانادا امکان‌پذیر است و اگر شما قصد دارید برای مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت کنید باید ۳۰ روز قبل از اینکه اعتبار ویزای توریستی شما پایان یابد درخواست خود را برای اقامت بیشتر به مقامات رسمی این کشور ارائه دهید.

 • آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرت ضروری است؟

داشتن بیمه مسافرتی ضروری نمی‌باشد، اما توصیه می‌کنم همواره برای سفر به کشورهای خارجی یک بیمه مسافرتی نیز دریافت کنید. شما از اتفاقی که در سفر برای شما رخ اطلاعی نخواهید داشت بنابراین داشتن بیمه مسافرتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است خواهد داد.

 

مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای توریستی کانادا

مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای توریستی کانادا پس از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری ویزای توریستی کانادا محاسبه می‌گردد. تا پیش از این مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای توریستی کانادا بین ۱۴ تا ۹۰ روز پس از مراحل انگشت نگاری کانادا بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹ سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته و ۹۲ روزی کاری پس از انگشت نگاری پاسخ ویزای توریستی کانادا متقاضیان به ایشان اعلام خواهد شد.

 

اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

دعوت نامه ویزای توریستی کانادا، شانس متقاضیان ویزا را افزایش می‌دهد. در دعوت نامه کانادا، شخص دعوت کننده اعلام می‌کند که شما در منزل ایشان اقامت خواهید داشت و در صورت نیاز، از شما حمایت مالی خواهد کرد. دعوت نامه ویزای توریستی کانادا می‌تواند از طرف بستگان درجه یک، دوست و یا یک آشنا باشد. اعتبار دعوت نامه پس از اتمام مدت زمان سفر، به پایان می‌رسد.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، ریسک بزرگی است. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، از نظر مالی تامین خواهید بود اما در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، باید به افسر ویزای کانادا اعلام کنید که خودتان از پس تمام هزینه‌های سفر به کانادا بر می‌آیید.

 

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، مبلغ مشخص شده‌ای از سوی سفارت کانادا می‌باشد. این مبلغ با توجه به هزینه‌های روزانه زندگی در کانادا محاسبه شده است. تمکن مالی ویزای توریستی کانادا برای هر نفر، با توجه به هزینه‌های اقامت در کانادا و هزینه‌های روزمره، مبلغ ۵۰ هزار دلار کانادا می‌باشد.

 

درخواست ویزای توریستی برای والدین کانادا

درخواست ویزای توریستی برای والدین کانادا

برای درخواست ویزای توریستی کانادا برای والدین، باید از سوپر ویزای کانادا استفاده کنید. سوپر ویزای کانادا دارای مزایای بسیاری برای والدین اشخاصی است که در کانادا زندگی می‌کنند.

 

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

زمانی که شما با ویزای توریستی کانادا در این کشور اقامت دارید نمی‌توانید آن را تغییر بدهید و به ویزای کاری و یا ویزای تحصیلی تبدیل کنید. در این شرایط، فقط می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و از کارفرمای آن شغل درخواست دعوت نامه رسمی کنید. پس از اخذ دعوت نامه کاری باید به ایران برگردید و درخواست ویزای کاری خود را به سفارت کانادا تحویل دهید.

برای ویزای کاری کانادا باید مدرک زبان داشته باشید و همچنین در هر شغلی تعداد محدودی نیروی کار ماهر مهاجر استخدام می‌شود.

 

وب سایت سفارت کانادا